İçeriğe geç

SSH Tunnel ile Tor Ağına Bağlanmak

Arkadaşlar İyi Günler,

Bilindiği üzere Aralık 2016 tarihinden itibaren Vpn ve Tor ağına bağlanma noktasında İnternet Sağlayıcıları aracılığıyla Ülkemiz’de çeşitli kısıtlamalar uygulanmaya başlandı.

Şahsen bu uygulamaların Psikolojik Harbin günümüzdeki en etkin silahı olan sosyal medya araçları üzerinde provakatif algı operasyonları gerçekleştiren kişilerin tesbitinde önemli bir rol oynadığını düşünüyorum ve bu bağlamda destekliyorum.

Bu durumun Siber Güvenlik camiasınında canını sıktığını duyuyoruz ve gerekli araştırmaları yaparken kendilerini paranoyaya vuran tanıdıklar için yazımıza devam edelim.

Arkadaşlar bilindiği üzere Tor Ağı bloklandığından sonra çeşitli haber siteleri kendilerine görev addederek nasıl erişim sağlanacağını yazdılar.

İlk yöntem  [email protected]  adresinden obfs4 bridge temin etmek ayrıntılı bilgi için alttaki linkten yararlanabilirsiniz.

http://www.ibtimes.co.uk/tor-blocked-turkey-heres-how-circumvent-tor-ban-using-bridges-1597217

Bir çok arkadaşım tüm trafiğini tordan geçirerek iletişim kurduğu için browser kesmiyor bundan dolayı bridge ayarlarını kullandıkları AnonSurf-BackBoxAnon gibi araçlara entegre işleminde sıkıntı çekiyor (bende bunlardan biriyim:)

Şahsen benim kullandığım yöntem şu şekilde

  1. Amazon AWS EC2 Linux bir server kiraladım (ücretsiz olarak elde edebilirsiniz.)
  2. Ssh ile sunucumuza bağlandıktan sonra Blackbox-Anon aracını kurdum ve çalıştırdım.
  3. Local Linux bilgisayarımıza apt-get install sshuttle  aracını kuruyoruz.
  4. sshuttle -vr [email protected] 0.0.0.0/0 –dns –ssh-cmd ‘ssh -i key.pem’
  5. 4. adımdaki komutumuz ile tüm ağı tordan geçiyoruz aynı zaman –dns komutu ile dnsleak dediğimiz olayında önüne geçerek anonlukta kendimize yeni kapılar açıyoruz.

İyi Çalışmalar……….

Tarih:Siber Güvenlik

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir