İçeriğe geç

Kali 2.0 Sana ve Windows 10 Dual Boot Kurlumu

İyi günler arkadaşlar 11.08.2015 Kali Linux 2.0 Sana sürümü dünya kamuoyuna sürüldü.

Kali Nereden Geldi?
Backtrack 1,2,3,4,5 (Ubuntu)–>Kali Linux 1.0 (Debian Wheezy)–>Kali Linux 2.0 Sana (Debian Jessie)

Kali Linux 2.0 ile bilgiyi BURADAN elde edebilirsiniz…

Çift İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

İlk öncelikle linux bir sistemini yüklemek için harddiskimizi Ext4 disk formatına sahip olması gerek.Windows sistemler bilindiği üzere NTFS disk formatı altında çalışmaktadır….

Windows Kurulumu

1.)
a.)Arkadaşlar Windows 7,8 veya 8.1 kullanıcısı iseniz önceki yazımı okuyarak windows 10 güncellemesi ile yükseltebilirsiniz.
b.)Windows 10 ISO dosyasını indirerek DVD veya USB aygıtınıza tanıtabilirsin.

2.)
a.1.)Windows’u güncelledikten sonra Bilgisayarım–>Sağ tık Yönet–>Disk Yönetimi seçeneği altında harddiskinizi ayırmalısınız.

b.1.)Bilgisayarınızı açarken Bios ayarlarına girerek(F12 veya DEL) Dvd veya Usb aygıtınızı seçerek.Kuruluma ulaşıp; Harddisk seçeneklerine geldiğinizde hdd silip,ayırabilirsiniz ve windows kuracağınız alanı ntfs ile biçimlendirip windows 10’u kurun…

Linux Kurulumu

Windows 10 yükledikten sonra Kali Linux yüklediğiniz Dvd’inizi takıp biosu ayarlayıp giriş ekranında Install seçeneğini seçtikten sonra Disk ayarlama bölümüne ulaştıktan sonra ayırdığınız biçimlendirilmemiş bölümünüzü seçin.5 GB gibi bir miktarı Swap (takas) alanı olarak belirleyip tamam deyin geriye kalan bölümünüzü seçerekte EXT4 olduğuna dikkat ederek tamam deyin ve kurulumun bitmesini bekleyin…Grup loader ayarlarını otomatik kendisi yapıyor…

Ve Sisteminiz hazır…

 

Tarih:Siber Güvenlik

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir